Sport

Lirim Kastrati nuk udhëton me Përfaqësuesen e Kosovës në Gjeorgji, kjo është arsyeja

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Lirim Kastrati sapo është prezantuar te skuadra e re.

Kastrati është huazuar te gjiganti polak nga Dinamo Zagreb.

“Çkemi, unë jam Lirimi. Jam i lumtur që jam në Varshavë dhe mezi pres t’i takojë tifozët”, tha ai në gjuhën shqipe.

Sulmuesi nuk ka udhëtuar me Kosovën drejt Gjeorgjisë, pasi kishte udhëtuar drejt Polonisë për t’i kryer testet mjekësore te skuadra e tij e re.

Këtë gjë e konfirmoi edhe drejtori i Kombëtares së Kosovës, Muharrem Sahiti.

“Po është e vërtetë që Lirim Kastrati ka shkuar në Poloni për të kryer testet mjekësore”, tha shkurtimisht ai për lajmi.net.

Ende nuk dihet nëse Kastrati do i bashkohet Kombëtares për këtë takim, apo do mungojë dhe do jetë i gatshëm për dy ndeshjet e tjera, ndaj Greqisë dhe Spanjës, me 5 dhe respektivisht 8 shtator.

Postime të ngjajshme
Sport

Batatina i kundërpërgjigjet “Xhebrailave”

Sport

Ronaldo biznesmen i suksesshëm, i ndryshoi jetën 40 mijë njerëzve

Sport

Ish futbollisti i Prishtinës nënshkruan për skuadrën e njohur evropiane

Sport

Start i dobët në Superligë, por Ulpiana tani ka një mesazh