Sport

Lirim Kastrati ju kthehet golave me Dinamo Zagrebin, shënon në derbin e Kroacisë

Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, Lirim Kastrati ka shënuar gol në ndeshjen që është duke u luajtur në ligën e Kroacisë.

Dinamo Zagrebi është duke e mposhtur Hajduk Splitin me rezultat 2-0.

Në 45 minutat e para skuadra nga kryeqyteti i Kroacisë ka krijuar një epërsi solide përmes golave të Bruno Petkovic dhe Lirim Kastratit.

Dinamo është lidere e ligës kroate me 71 pikë, derisa Hajduku gjendet në pozitën e pestë me 44 pikë të grumbulluara.

Goli i Lirim Kastratit i realizuar në minutën e 35-të:

 

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s