Sport

Lionel Messi ka një kërkesë për drejtuesit e Barcelonës lidhur me Suarezin

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Lionel Messi thuhet se është duke kërkuar nga krerët e klubit të Barcelonës që t’i ofrojnë kontratë të re Luis Suarezit.

Sulmuesi uruguain u bashkua me katalunasit në verën e vitit 2014, teksa ka kontratë të vlefshme deri në verën e vitit 2021.

Kohëve të fundit ka pasur shumë spekulime që lidhin Barcelonën me transferimin e një sulmuesi të ri, si zëvendësues të 32 vjeçarit.

Por, Lionel Messi thuhet se nuk e dëshiron transferimin e ndonjë zëvendësuesi dhe ka kërkuar nga drejtuesit e klubit që t’i ofrojnë kontratë të re Suarezit, raporton ‘Mundo Deportivo’.

Luis Suarez ka zhvilluar 22 ndeshje në këtë sezon me Barcelonën në La Liga dhe Ligën e Kampionëve, duke shënuar 14 gola e 10 asistime dhe së bashku me Messin janë ndër sulmuesit më të rrezikshëm në botë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv