Lajme

Limaj, qeveria e re duhet t’i ketë 80 vota me shumicë shqiptare në Kuvend

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, tha se mbështet idenë e një qeverie e cila ka një shumicë prej 2/3 në Kuvendin e Kosovës.

I ftuar në RTV Dukagjini, ai tha se kërkohet një shumicë shqiptare.

“Na duhet një qeveri me shumicë të gjerë, më mbështetje të fuqishme në Parlament. Po flas për një qeveri me 80 vota ku sigurisht që shumica do të ishin partitë shqiptare”, deklaroi ai.

Sipas tij, vetëm kështu do të mund të mbylleshin temat e rëndësishme për vendin.

“Liberalizmi duhet të marrë fund, e dyta demonstrimi i Kosovës, ne nuk mund të garantojmë se do të mbyllet dialogu sepse janë dy palë plus pala ndërmjetëse, por na duhet unitet dhe të tregojmë vullnetin tonë për dialog, ky do të ishte demonstrim i shtetit tonë. E treta të kryhen temat e shtëpisë nga problemet sociale deri të zhvillimi ekonomik”, deklaroi Limaj./indeksonline/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat