Sport

Lilaj dhe Prishtina mund të prishin kontratën, futbollisti ka marrëveshje me një skuadër tjetër

Sabien Lilaj dhe Prishtina mund të ndahen në këtë afat kalimtar, përcjellë Gazeta Olle.

Sipas “Fansat e Futbollit Shqiptar”, Lilaj po i kërkon Prishtinës shkëputjen e kontratës pasi që veç se ka arritur marrëveshje me Partizanin.

Kujtojmë se mesfushori i njohur ka nënshkruar kontratë afatgjatë me kryeqytetasit, teksa paraqitjet e tij nuk kanë qenë në nivelin e duhur dhe paga e tij është shumë e lartë gjë që mund të ndikojë në dhënien e pëlqimit për largimin e tij nga Prishtina.

Tekniku i “Demave të Kuq”, Ilir Daja do ta priste me krahëhapur një futbollist me përvojë aq të madhe si Lilaj, i cili ka luajtur edhe në Europa Ligë.

Postime të ngjajshme
Sport

Armando Broja gjen sërish golin

Sport

Vendoset se në sa shtete do të luhen ndeshjet e Euro2021

Sport

Ibrahim Dreshaj tregon klasin e tij, asiston në golin e dytë të Heerenveeen ndaj Feyenordit

Sport

Burreli i Samuel Nikajt triumfon pastër ndaj 2 Korrikut në Durrës