Lajme

Ligjvënësi republikan do të votojë për të hequr nga detyra presidentin Trump

Demokratët po këmbëngulin që ta largojnë nga detyra të parin e shtetit amerikan dhe për këtë po kërkojnë mbështetjen e republikanëve.

Dhe njëri prej tyre, ligjvënësi John Katko njoftoi sot se do të votojë për të hequr dorë nga detyra e presidentit Trump.

Katko është republikan i parë që nënshkruan përpjekjen e demokratëve për të hequr dorë nga Trumpi shkaku i nxitjes së mbështetësve të tij për të sulmuar Kongresin amerikan.

“Nuk mund të injorohet që presidenti Trump inkurajoi këtë kryengritje – si në mediat sociale përpara 6 janarit, ashtu edhe në fjalimin e asaj dite. Duke promovuar qëllimisht teori të pabazuara që sugjerojnë se zgjedhjet u vodhën disi, presidenti krijoi një mjedis të djegshëm të keqinformimit, heqjes së ligjit , dhe ndarje”, tha ai në Twitter.

Postime të ngjajshme
EkonomiLajme

Thesari: Pagesat e komunës së Prishtinës për të prekurit e pandemisë do të kryhen për 48 orë

LajmeShow Bizz

Avokatja shqiptare mahnit me linjat e saj trupore

Lajme

Duda na mahnit me bukurinë e saj në këtë imazh

LajmeShow Bizz

Menaxheri i famshëm me postim prekës për vrasjen e Albert Krasniqit