Sport

Liga Premiere me këtë vlerësim për Xherdan Shaqirin

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Xherdan Shaqiri ishte një nga lojtarët protagonistë në fitoren e Liverpoolit në fitoren në derbi ndaj Evertonit me rezultatin 5-2 e luajtur në muajin dhjetor.

Shaqiri shënoi golin e dytë të ndeshjes në minutën e 17-të pas një asistim fantastik të Mane.

Faqja zyrtare e Premier League e ka zgjedhur si golin më të bukur të muajit dhjetor. Edhe pse nuk po gjen shumë hapësira këtë sezon, Shaqiri sa herë futet në fushë arrin të jetë progatonist me gola dhe asistime.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv