Sport

Liga e Parë vjen sot me katër ndeshje, vëmendja në Vushtrri!

Liga e Parë në futbollin kosovar vazhdon me ndeshjet e xhiros së 13-të ku priten të ketë përballje të zjarrta,

Në program sot janë katër përballje mjaftë interesante ku vëmendja kryesore do jetë në ‘Grupin B’.

Pa dyshim se ndeshja kryesore do zhvillohet në kuadër të ‘Grupit B’, ku skuadra e Vushtrrisë do t’i bëjë konak Ferizajt.

Në këtë grup sot do përballen mes vete edhe Arbëria me 2 Korrikun ku pritet të jetë përballje mjaftë e nxehtë, gjithashtu do luhet edhe përballja interesante mes Vitisë dhe Vllaznisë së Pozheranit.

Në ‘Grupin A’, do ballafaqohen mes vete rivalët e moqëm të futbollist kosovar, aty ku Vëllaznimi i Gjakovës do ta pres Lirinë e Prizrenit.

Related posts
Sport

Kalvin Phillips bën zgjedhjen mes Liverpoolit dhe Manchester Unitedit

Sport

Dhjetë klubet me vlerën më të madhe

Sport

Faza e grupeve në Ligën e Evropës përmbyllet sonte: Këto janë 16 ndeshjet, vëmendja në Napoli

Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *