Sport

Liga e Parë vjen me super ndeshje

Liga e Parë vazhdon aksionin edhe këtë vikend, derisa në program ka dy ndeshje për këtë të shtunë dhe atë në Grupin B, raporton Gazetasheshi.com.

Skuadra e rënë nga Superliga në këtë kategori, Flamurtari, do të luajë në udhëtim kundër skuadrës së Vitisë.

Në aksion është edhe ekipi tjetër prishtinas, Ramiz Sadiku, që është nikoqir i Vllaznisë.

Gjyqtar kryesor i ndeshjes interesante në Viti do të jetë Selim Isufi, ndërsa ballafaqimin në kryeqytet e gjykon Fatmir Tahiri.

Të dy ndeshjet fillojnë prej orës 13:00.

LIGA E PARË – SOT

GRUPI B

Vitia – Flamurtari

Ramiz Sadiku – Vllaznia

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina - Feronikeli, mbyllet pjesa e parë në kryeqytet

Sport

35 minuta në ndeshjen Prishtina vs Feronikeli, ja rezultati momental

Sport

Penallti në “Fadil Vokrri”, ja çfarë ka ndodhur!

Sport

Merr fund gjithçka, Liverpool hedh në shitje Xherdan Shaqirin