Sport

Liga e Parë vjen me super ndeshje nga grupi A dhe B

Liga e Parë në futbollin kosovar vjen me ndeshjen në të dy grupet, ku do të zhvillohen të gjitha ndeshjet e javës së 25-të.

Ndeshje interesante pritet të zhvillohet në kuadër të Grupit A. Në Prizren takohen ‘fqinjët’ e A&N dhe Lirisë.

Ndërkohë që skuadrat pretendente për t’u inkuadruar në Superligë, Dukagjini dhe Malisheva ndodhen pranë sfidave të radhës.

https://blicmedia.net/shperblimet-e-sheikut-masour-ne-qofte-se-city-fiton-ligen-e-kampioneve/

Në Grupin B, pritet që gjithashtu të ketë ndeshje interesante, teksa skuadrat e kreut të tabelës përplasen me ato të fundit.

Të gjitha takimet do të zhvillohen nga ora 15:00.

E shtunë – Java e 25-të

Grupi A – 15:00

A&N – Liria

Onix – Istogu

Vushtrria – Dukagjini

Drenasi – Malisheva

Trepça – Vëllaznimi

Grupi B – 15:00

2 Korriku – Dardana

Ferizaj – Flamurtari

KEK-u – Vitia

Vllaznia P. – Ulpiana

Kika – Ramiz Sadiku

Postime të ngjajshme
Sport

Skuadra e madhe gjermane kërkon Granit Xhakën

Sport

Liverpool kërkon yllin e Real Madridit, ky është çmimi i vendosur për të

Sport

Joshua – Fury, konfirmohet data e duelit të shumë pritur

Sport

Zbulohet cili do të jetë transferimi i parë i Barcelonës