Sport

Liga e Parë vjen me gjashtë ndeshje, vëmendja në Gjakovë e Ferizaj

Liga e Parë në të dyja grupet A dhe B do të vazhdojë edhe këtë të diele (sot) me gjashtë ndeshje interesante, që i takojnë xhiros së pare.

Padyshim që vëmendja kryesore do të jetë në dy qytete, në Gjakovë, Vëllaznimi do të jetë nikoqir i Dukagjinit e cila ndeshje i takonit grupit A. Kurse takimi i dytë interesant do të jetë në grupin B, ku KEK-u do të ketë punë në udhëtim me Ferizajin, shkruan Gazetasheshi.com

Takimet tjera që do të jenë në grupin A janë: Vushtrria – A&N, kurse, Onix Banja do të jetë mysafire e Malishevës. Ndërsa në grupin B: Dardana do të jetë mikëpritëse e 2 Korrikut dhe Flamurtari do të jetë mysafir i Vllaznisë së Pozheranit.

Të gjitha takimet do të zhvillohen me fillim nga ora 15:00.

Postime të ngjajshme
Sport

Djali i Kujtim Shalës vazhdon me formën e mirë, shënon në Gjermani

Sport

Ballkani nuk di për humbje në Suharekë që 550 ditë, ja cila skuadër e mposhti e fundit

Sport

Juventus – Barcelona: Publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes më të zjarrtë të mbrëmjes në Ligën e Kampionëve

Sport

Brugge - Lazio: Publikohen formacionet zyrtare, ky është vendimi për Vedat Muriqin