Sport

Liga e Parë vjen me dy ndeshje, vëmendja në Prishtinë

Liga e Parë në futbollin kosovar do të vazhdoj edhe në këtë fundjavë me ndeshje mjaftë interesante.

Në javën e tretë siparin e xhiros së tretë në Ligën e Parë do të hapet me ndeshjet ndërmjet Ulpianës – 2 Korriku dhe Ramiz Sadiku – Flamurtari, të dy këto takime do të zhvillohen më fillim nga ora 15:00 dhe i takojnë Grupit B, shkruan Gazetasheshi.com.

Takimi Ulpiana – 2 Korriku, do të drejtohet nga gjyqtari Përparim Jakupi, i cili do të ndihmohet nga asistentët Enis Bejtullahu dhe Visar Hyseni.

Kurse në ndeshjen tjetër interesante mes Ramiz Sadikut dhe Flamurtarit, ‘bilbili’ kryesor i është besuar gjyqtarit gjilanas, Valbon Hoxha me asistentët Zgjim Rrahimi dhe Faton Jakupi.

Postime të ngjajshme
Sport

Liga e Evropës – super Milan, tri pikë edhe ndaj Sparta Prague për lidershipin e grupit

Sport

Mirlind Daku kishte menduar ta linte futbollin, a do ta blejë Ballkani atë?

Sport

Prizreni është ekipi më i ri nga qyteti antik i Kosovës që regjistron rezultate fantastike qysh në vitin e parë të themelimit

Sport

Salihu: Dikujt po i pengojnë sukseset e Përfaqësueses, që 30 vite disa persona qeshin me të gjithë kryetarët e FFK-së