Sport

Liga e Parë | Sot zhvillohen tetë ndeshje, pretendentët për kreun ballafaqohen në Prizren

Sot do të zhvillohen tetë ndeshje të Ligës së Parë, të cilat do ta kompletojnë xhiron e 10 të kësaj kategorie në futbollin kosovar.

Kryendeshja e ditës luhet në Prizren në kuadër të Grupit A, ku takohen dy pretendentët për inkuadrim në Superligë, Liria dhe Istogu, përcjellë Gazeta Olle.

Dy duelet tjera interesante në kuadër të këtij grupi janë Onix – Malisheva dhe A&N – Vushtrria.

Në Grupin B, Flamurtari është nikoqir i Vllaznisë, derisa KEK-u pret në Kastriot ekipin e Ferizajt.

Në kryeqytet, 2 Korriku është vendës i Dardanës, Vitia sfidon Ulpianën, ndërsa Kika ka punë me Ramiz Sadikun.

Të gjitha takimet fillojnë prej orës 13:00.

LIGA E PARË – SOT

GRUPI A

Liria – Istogu

Onix – Malisheva

A&N – Vushtrria

GRUPI B

Flamurtari – Vllaznia

KEK-u – Ferizaj

2 Korriku – Dardana

Vitia – Ulpiana

Kika – Ramiz Sadiku.

Postime të ngjajshme
Sport

Zbulohet detaji tronditës për vdekjen e Maradonës

Sport

Trajneri i klubit shqiptar e ndjek ndeshjen e skuadrës së tij duke marrë oksigjen në spital

Sport

Llapi në pozitë të vështirë, ish-ndihmësi i Tahir Batatinës gati ta mbyllë vjeshtën si lider i Ligës së Parë

Sport

Klubi emblemë në futbollin e Kosovës me të cilin po bëhen eksperimente!