Sport

LIGA E PARË: Sot tri ndeshje interesante, vëmendja në Prishtinë

Superliga këtë fundjavë pushon, por jo edhe Liga e Parë. Dita e shtunë sjell tri ndeshje interesante që do të hapin siparin e xhiros së katërt të kategorisë së dytë të futbollit kosovar.

Këtë ditë ( e shtunë ) do të zhvillohen një ndeshje në kuadër të grupit A dhe dy në grupin B, shkruan Gazetasheshi.com

Në grupin A takim interesant do të jetë në “Demush Mavraj”, Istogu – Drenasi.

Kurse në grupin B, takim interesant do të zhvillohet në kryeqytet ku, Ramiz Sadiku do të jetë mikëpritës i Dardanës. Ndërsa, po në qytetin e njëjtë ndeshje e zjarrtë do të jetë edhe në mes, 2 Korriku – Vita.

Më poshtë çiftet komplete për ndeshjet e ditës së shtunë:

LIGA E PARË – SOT

GRUPI A

15:00 Istogu – Drenasi

GRUPI B

15:00 Ramiz Sadiku – Dardana

15:00 2 Korriku – Vitia

Postime të ngjajshme
Sport

E vendos në shitje medaljen e finales më të “çmendur” të Ligës së Kampionëve, për të paguar borxhet

Sport

Legjenda e Prishtinës lavdëron rivalin për titull, ka fjalë të mëdha për ta

Sport

Reagon Trepça ’89: Na u anulua një gol i rregullt në ndeshjen ndaj Gjilanit

Sport

Nga sulmi në mbrojtje, pikat e dobëta të Realit në “El Clasico”