Sport

Liga e Parë: Rezultatet e takimeve të sotme

Sot janë zhvilluar tetë ndeshje të xhiros së dytë të Ligës së Parë në futboll.

Kryendeshja e Grupit A ndërmjet Istogut dhe Vushtrrisë u mbyll pa gola, 0:0.

Liria ka dështuar të fitojë në shtëpi duke barazuar me Onixin 2:2, derisa AN ka deklasuar Vëllaznimin, 3:0.

Në Grupin B, Flamurtari ka mundur Vitinë 2:0.

Ferizaj ka pësuar humbje në udhëtim nga 2 Korriku, 1:0.

Më poshtë rezultatet komplete:

GRUPI A

Liria – Onix 2:2

Istogu – Vushtrria 0:0

Dukagjini – Drenasi 2:2

AN – Vëllaznimi 3:0

Trepca – Malisheva (zhvillohet nesër)

GRUPI B

KEK-u – Ulpiana 0:1

2 Korriku – Ferizaj 1:0

Flamurtari – Vitia 2:0

Vllaznia – Ramiz Sadiku 0:2

Kika – Dardana (zhvillohet nesër)

Postime të ngjajshme
Sport

Dikur punëtor i ndërtimtarisë, tani firmos me Newcastle United

Sport

Premierliga vjen sot me ndeshje të mëdha

Sport

Në këtë vend dënoheni me dy vjet burg nëse s’mbani maskë

Sport

“El Clasico”: Këto janë formacionet e mundshme