Sport

Liga e Parë: Rezultatet e ditës së sotme

Flamurtari ka triumfuar në derbin e xhiros përballë 2 Korrikut për të vazhduar kështu garën për inkuadrim në Superligë, ashtu siç ka bërë edhe Ulpiana që e ka ‘eleminuar’ KEK-un e fundit të tabelës, shkruan Gazetasheshi.com.

Fitore të rëndësishme në grupin B ka shënuar edhe Kika në udhëtim te Dardana për t’i shtuar edhe më shumë pikët në klasifikim dhe për të mbijetuar.

Dukagjini me mjaft mund ka arritur ta mposhtë Onixin në shtëpi, ndërkohë dy sfidat e tjera të grupit përfunduan me rezultat të barabartë.

Rezultatet e ditës:

E shtune (Grupi A)

Dukagjini – Onix 2-1
Istogu – A&N 0-0
Liria – Trepça 2-2

(Grupi B)

Flamurtari – 2 Korriku 3-1
Dardana – Kika 1-2
Ulpiana – KEK-u 3-1

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina e quan ndeshjen ndaj Gjilanit më të rëndësishmen në tetë vitet e fundit

Sport

A do të kthehet Ronaldo në Sporting? Flet Jorge Mendes

Sport

Lista e 10 sportistëve më të paguar sipas Forbes

Sport

Drita apo Ballkani, cili do të jetë klubi i tretë që do të dal në Evropë?