Sport

Liga e Parë: Rezultatet dhe renditja tabelare pas xhiros së tretë!

Tashmë janë mbyllur të gjitha ndeshjet e javës së tretë në Ligën e Parë, sikurse në grupin A, po ashtu edhe në grupin B, shkruan Gazetasheshi.com.

Interesant fakti është se asnjë nga skuadrat nuk ka arritur të marrë maksimumin e pikëve, derisa nuk kanë munguar as befasitë në këtë fillim kampionati.

Rezultatet e plota dhe renditja tabelare në grupin A:

Vëllaznimi 0-0 Istogu,

Vushtrria 0-2 Liria,

Onix 2-1 Trepça,

Drenasi 4-1 A&N,

Malisheva 5-2 Dukagjini

Rezultatet e plota dhe renditja tabelare në grupin B:

Ulpiana 0-0 2 Korriku

Ramiz Sadiku 0-0 Flamurtari

Ferizaj 2-3 Kika

Vitia 1-0 KEK-u

Dardana 0-0 Vllaznia

Postime të ngjajshme
Sport

Në Angli masa të reja për COVID-19 – ky është vendimi për Premierligën

Sport

Barcelona po humb ndaj Alavesit në pjesën e parë, ky ishte gabimi i rëndë i portierit

Sport

‘Halloween’ në parketin e Lakers – yjet e skuadrës stërviten me kostume

Sport

Ronaldo vendos ultimatum: Juventus transferon dyshen e La Ligas për 100 milionë euro