Sport

Liga e Parë LIVE: Rezultatet momentale, Vëllaznimi – Trepça ’89, Onix – Liria dhe Vitia – Ferizaj

Liga e Parë e futbollit në Kosovë rikthehet në aksion sot, me ndeshjet e javës së shtatë.

Vëmendja kryesore do të jetë në Gjakovë, aty ku skuadra lidere e Grupit A, Vëllaznimi, e pret skuadrën e dytë në renditje, Trepçën ’89.

Onix – Liria është ndeshja tjetër që zhvillohet sot në kuadër të Grupit A.

Kurse, në Grupin B sot do të zhvillohet vetëm një ndeshje, ajo mes Vitisë dhe Ferizajt.

Të tri ndeshjet e sotme nisin në ora 15:00.

Rezultatet LIVE

GRUPI A

VËLLAZNIMI 0 – 0 TREPÇA ’89

ONIX 0 – 0 LIRIA

GRUPI B

VITIA 0 – 1 FERIZAJ

Postime të ngjajshme
Sport

Kthesë e papritur, Mourinho ndryshon mendje për Marash Kumbullën

Sport

Reagon Drenica: Çmimin "Ylli i Javës" e meritoi Denisson

Sport

Arrestohet Afrim Tovërlani, raportohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Sport

Mehmet Bogujevci flet në T7, pasi refuzoi ftesën e Serbisë si mysafir nderi në Botërorin e boksit