Sport

Liga e Parë, java e pestë vazhdon me shtatë sfida interesante

Java e pestë në Ligën e Parë vazhdon edhe sot (e shtunë) me shtatë ndeshje interesante, ku katër janë në kuadër të Grupit A dhe tre në B, shkruan Sheshi.info

Në Grupin A njëra nga ndeshjet më interesante do të jetë ajo ndërmjet Vëllaznimit dhe Besës, derisa në po të njëjtin orarë do të luhen edhe Rahoveci – Liria, Istogu – Trepça ’89 dhe Trepça – Drenasi.

Kurse në Grupin B do të jenë tri ndeshje të cilat priten të jenë mjaftë të zjarrta, ku dy nga këto takime janë edhe derbi rajonal. Vitia mirëpret Kikën, derisa 2 Korriku sfidon Flamurtarin dhe Fushë Kosova nikoqir i Vllaznia Pozheranit.

Të gjitha këto ndeshje luhen nga ora 16:00 dhe Sheshi do të ju mbaj të informuar në kohë për çdo ndryshim rezultati eventual.

Postime të ngjajshme
Sport

Kthesë e papritur, Mourinho ndryshon mendje për Marash Kumbullën

Sport

Reagon Drenica: Çmimin "Ylli i Javës" e meritoi Denisson

Sport

Arrestohet Afrim Tovërlani, raportohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Sport

Mehmet Bogujevci flet në T7, pasi refuzoi ftesën e Serbisë si mysafir nderi në Botërorin e boksit