Sport

Liga e Parë, grupi B: Rezultatet e arritura në javën e parë dhe renditja tabelare

Gjatë ditës së sotme (e diel) janë zhvilluar ndeshjet e radhës dhe të fundit në kuadër të javës së parë në Ligën e Parë, në grupin B, shkruan Gazeta Metro.

Flamurtari nuk arriti më shumë se një barazim 1-1 në udhëtim te Vllaznia e Pozheranit, teksa baras në këtë javë luajti edhe Ferizaj me Kek’un.

Ndërkaq fitore regjistruan Dardana, Ulpiana dhe Kika, që mposhtën 2 Korrikun, Vitinë dhe Ramiz Sadikun.

Rezultatet e regjistruara në javën e parë në grupin B në Ligën e Parë:

Renditja tabelare në grupin A në Ligën e Parë, pas javës së parë:

Kujtojmë se skuadrat e para në grupe (A dhe B) kalojnë direkt në Superligë, ndërsa dy vendet e dyta do ta luajnë një ndeshje ‘play-off-i’ dhe më pas fituesi do të luajë një ndeshje barazhi me skuadrën e vendit të tetë të Superligës. 

Postime të ngjajshme
Sport

Superliga sot vjen me superderbin, Ballkani – Prishtina

Sport

Liga e Kampionëve sonte vjen me tetë ndeshje të zjarrta, vëmendja te Juventus-Barcelona

Sport

Borussia Monchengladbach -Real Madrid, ky ishte lojtari i ndeshjes

Sport

Liverpool 2:0 Midtjylland, notat e lojtarëve