Sport

Liga e Parë, grupi B: Rezultatet dhe renditja tabelare

Gjatë ditës së sotme (e mërkure) janë zhvilluar katër ndeshjet e parë në kuadër të javës së dytë në Ligën e Parë, në grupin B, shkruan Gazeta Metro.

Ulpiana shkakoti befasi në këtë xhiro, duke shënuar fitore minimale (0-1) në udhëtim te KEK’u.

Kurse, Flamurtari shënoi fitore 2-0 si vendas ndaj Vitisë, teksa me rezultatin e njëjtë e shënoi fitore edhe Ramiz Sadiku në udhëtim te Vllaznia e Pozheranit.

Renditja tabelare, pas ndeshjeve të zhvilluara sot:

Kujtojmë që nesër (e enjte) zhvillohet ndeshja e fundit e javës së dytë, ajo mes Kikës dhe Dardanës.

Postime të ngjajshme
Sport

Mirlind Daku kishte menduar ta linte futbollin, a do ta blejë Ballkani atë?

Sport

Prizreni është ekipi më i ri nga qyteti antik i Kosovës që regjistron rezultate fantastike qysh në vitin e parë të themelimit

Sport

Salihu: Dikujt po i pengojnë sukseset e Përfaqësueses, që 30 vite disa persona qeshin me të gjithë kryetarët e FFK-së

Sport

Trajneri i Werder Bremenit deklarohet sërish për Milot Rashicën, tregon pse nuk po luan ylli i Kosovës