Sport

Liga e Parë e Kosovēs: Këto janë rezultatet e takimeve të sotme

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kanë përfunduar katër ndeshjet e ditës së shtunë në kuadër të javës së dytë në Ligën e Parë, raporton Gazetasheshi.com.

Liria dhe Besa kanë regjistruar fitore të rëndësishme në këtë javë, teksa kanë mposhtur KEK-un, rrespektivisht Vitinë me rezultate minimale 1-0.

Fitore të rëndësishme ka shënuar edhe KF Istogu që mban 100% ecurinë e triumfeve në këtë fillim kampionati, pasi që ka mposhtur në shtëpi rivalët lokal të Onix, 2-0.

Në ndeshjen tjetër Arbëria ka triumfuar përballë Ramiz Sadikut.

Rezultatet

Liria – KEK-u 1:0
Istogu – Onix 2:0
Vitia – Besa 0:1
Arberia – Ramiz Sadiku 4:2

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv