Sport

Liga e Parë do vazhdojë sot me ndeshje të zjarrta, në program janë 9 ndeshje!

Liga e Parë në futbollin kosovar do vazhdojë sot me ndeshjet e xhiros së tretë.

Në program janë gjithsejtë nëntë ndeshje, shkruan Sheshi.info

Në kuadër të Grupit A, spikat ndeshja mes Trepcës dhe Vellaznimit. Kurse, në Grupin B, interesant pritet të jetë dueli mes Flamurtarit dhe Vitisë.

Këto janë ndeshjet e ditës së sotme:

Grupi A:

A&N – Liria

Rahoveci – Trepca ‘89

Onix Banja – Drenasi

Istogu – Besa

Trepca – Vëllaznimi

Grupi B:

Ramiz Sadikut – Vllaznia e Pozheranit

Vushtrria – 2 Korriku

Arbëria – Kika

Flamurtari – Vitia

Postime të ngjajshme
Sport

Real Madridi pa pesë futbollistë të rëndësishëm ndaj Valencias

Sport

Drenica, liderja e re e Superligës: Tahir Lushtaku synon daljen në garat evropiane me skuadrën nga Skënderaj

Sport

Eksperti britanik inspektoi fushën e stadiumit “Fadil Vokrri”

Sport

Tetë pjesëmarrës nga Kosova do të vijojnë kursin evropian për administratorë sporti