Sport

Liga e Kombeve/ Itali – Belgjikë, formacionet zyrtare

Italia dhe Belgjika do ta zhvillojnë duelin për vendin e tretë në kuadër të Ligës së Kombeve.

Dy kombëtaret në pamundësi për të prekur finalen e Ligës së Kombeve, duke u eleminuar nga Spanja, respektivisht Franca, do të luajnë për vendin e tretë.

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare të të dyja kombëtareve.

Italia: Donnarumma; Di Lorenzo, Acerbi, Bastoni, Emerson; Locatelli, Pellegrini, Barella; Chiesa, Raspadori, Berardi

Belgjika: Courtois; Alderweireld, Denayer, Vertonghen; Saelemaekers, Witsel, Tielemans, Castagne; Vanaken, Carrasco; Batshuayi

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit