Sport

Liga e Kampionëve vjen sonte me ndeshjet Porto – Juventus dhe Sevilla – Dortmund: Formacionet zyrtare

Juventusi do të përballet sonte me Porton në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja e vlefshme për fazën e eliminimit direkt do të luhet në “Estadio do Dragao” në Portugali, shkruan “Zeri.info”.

Trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet zyrtare.

Porto: Marchesin, Manafa, Mbemba, Pepe, Zaidu, Uribe, Oliveira, Corona, Otavio, Marega, Taremi

Juventus: Szczësny, Sandro, Chiellini, De Ligt, Danilo, Betancur, Rabiot, McKennie, Chiesa, Ronaldo, Kulusevski.

Nga ana tjetër, ndeshja tjetër sonte do të luhet mes Sevillës dhe Dortmundit.

Trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes që luhet në “Sanchez Pizjuan”.

Sevilla: Bono, Jesus Navas, Kounde, Diego Carlos, Escudero, Fernando, Jordan, Rakitic, Suso, Papu Gomez, En-Nesyri

Porto: Hitz, Guerreiro, Hummels, Akanji, Morey, Can, Dahoud, Bellingham, Reus, Sancho, Haaland.

Postime të ngjajshme
Sport

Legjenda e Liverpoolit, favoriti kryesor për ta zëvendësuar Kloppin

Sport

Takime super-derbi në Angli, Itali e Spanjë, këto janë ndeshjet që nuk duhen humbur sot

Sport

Dy duele interesante në Superligë, Llapi – Ballkani transmetohet në dy kanale televizive

Sport

Zekirija Ramadani nuk deklarohet pas ndeshjes, kjo është arsyeja shumë interesante