Sport

Liga e Kampionëve vazhdon me dy super ndeshje

Sonte (e mërkurë) në kuadër të Ligës së Kampionëve do zhvillohen edhe dy super ndeshje.

Ndeshja më interesante do jetë mes Sevillas dhe Dortmundit, shkruan lajmi.net.

Vendasit kanë nëntë fitore radhazi dhe synojnë të vazhdojnë me këtë seri, derisa mysafirët pas dy rezultateve negative synojnë këndelljen.

Nga ana tjetër, Porto do përballet me Juventusin.

Ndeshja pritet të jetë interesante me “Bianconerët” që shihen si favorit dhe vendasit që do bëjnë çmos për fitore.

Të dy takimet nisin në ora 21:00./

Postime të ngjajshme
Sport

Zekirija Ramadani nuk deklarohet pas ndeshjes, kjo është arsyeja shumë interesante

Sport

Prishtina fiton krejt në fund të takimit, Leonit Abazi përsëri hero

Sport

Superliga Live: Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes, Trepça ’89 – Prishtina

Sport

Superliga Live: Trepça ’89 – Prishtina