Sport

Liga e Kampionëve sonte vjen me tetë përballjet emocionuese

Sonte do të luhen 8 përballjet interesante të vlefshme për fazën e grupeve të Championsi Leagues, ku në fushë do të zbresin plot 35 trofe: Reali (13), Milani (7), Liverpooli (6), Ajaxi (4), Interi (3), Porto (2) që janë edhe ndër ekipet më të trofeshëm të këtij kompeticioni.

Në skenë do të ngjitet gjithashtu edhe PSG-ja e Messit me shokë, që është një ndër favoritet kryesore për të fituar Championsin.

Padyshim që e gjithë vëmendja do të jetë në Milano dhe Liverpool, ku do të zhvillohen 2 supersfidat, Inter – Real Madrid dhe Liverpool – Milan. Ndërkohë përballje interesante pritet të jenë dhe ato mes Manchester Cityt dhe Laipzigut, Atletico Madrid – Porto apo edhe Sporting – Ajax.

Të gjitha këto përballje për t’u shijuar dhe jetuar nën magjinë që ofron Liga e Kampioneve.

Më poshtë gjeni orarin komplet të mbrëmjes së sotme:

Postime të ngjajshme
Sport

"Efekti" Berisha rriti vlerën e Prishtinës, tani bardhekaltërit bëhen klubi më i shtrenjtë në Kosovë!

Sport

Batatina i kundërpërgjigjet “Xhebrailave”

Sport

Ronaldo biznesmen i suksesshëm, i ndryshoi jetën 40 mijë njerëzve

Sport

Ish futbollisti i Prishtinës nënshkruan për skuadrën e njohur evropiane