Liga e Kampionëve: Rezultatet komplete të mbrëmjes së sotme

Interi ka marrë një fitore shumë të rëndësishme sonte në Gjermani duke e mposhtur Borussia Monchengladbach me rezultat 2:3, shkruan “Zeri,indo”.

Me këtë fitore Interi ka rritur shpresat për kualifikim dhe një fitore e mundshme në ndeshjen e fundit ku luajnë ndaj Shahktarit mund të kalojnë tutje.

Gjithsesi, sfida e sotme ishte shumë dramë, dhe Interi në fund ka festuar edhe me ndihmën e VAR-it pasi vendasve iu anulua një gol në minutën e 83-të për pozitë jashtë loje.

Në takimet tjera Liverpooli e ka mposhtur Atalantan për ta siguruar kualifikimin, derisa Atalanta ka lëshuar një rast të mirë pasi ka barazuar në fushën e vetë me Mitdyjulandin.

Bayern Munich qw e kishte siguruar kualifikimin javën e kaluar ka barazuar me Atletico Madridin me rezultat 1:1.

Rezultatet komplete të mbrëmjes së sotme i gjeni më poshtë:

Bekim Balaj ndëshkohet me karton të kuq vetëm pesë minuta pasi u inkuadrua në derbin austriak