Sport

Liga e Dytë tani ka vetëm një lider, ja si duket tabela momentale

Po zhvillohet xhiro e 11-të në Ligën e Dytë të Kosovës në futboll.

Rilindja 1974 tashmë kryeson tabelën e vetme pas fitores 0-2 ndaj Kosova VR, shkruan Gazeta Olle.

Në anën tjetër, Vjosa barazoi 1-1 në udhëtim te Rilindja, duke mbetur dy pikë mbrapa liderit.

Në luftë për një vend që dërgon në Ligën e Parë janë edhe skuadrat si: Shkëndija, Dardania, Prizreni Lepenci dhe KEK-u.

Ja si duket tabela momentalisht:

Related posts
Sport

Xhaka rikthehet në stërvitje të plota, Arteta tregon kur do të jetë i gatshëm

Sport

Formacionet zyrtare: Roma – Inter

Sport

Broja thyen një tjetër rekord në Premier Ligë pas golit të shënuar

Sport

Eskalon debati mes Xhevdet Pozharit e Shpëtim Deskut: ‘Me pas qenë te unë ishim nda ndryshe’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *