Sport

Liga e Dytë: Rezultatet komplete të javës së dytë, shkëlqejnë Fushë Kosova dhe Lepenci

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kanë përfunduar gjashtë nga tetë ndeshjet e parapara për tu zhvilluar në kuadër të javës së dytë në Ligën e Dytë.

Lepenci ka triumfuar bindshëm përballë Dukagjinit nga Gjakova me rezultat bindës 4-0, ndërkohë fitore të rëndësishëm në udhëtim ka realizuar edhe Fushë Kosova te ekipi i Dardanisë me rezultat 0-3.

Fitoren e dytë më radhë e ka regjistruar edhe ekipi ri FC A&N, pasi që në udhëtim ka mposhtur Gjakovën 1-2.

Kujtojmë që ditën e hënë do të zhvillohen edhe dy sfida të tjera.

Liga e dytë – java 2

E diel

Gwjakova – A&N 1:2
Lepenci – Dukagjini 4:0
Rahoveci – Vellazeria 1:3
Dardania – Fushe Kosova 0:3
Behari – Kika 1:1
Minatori – Dardanët 5:1

E hënë

Galaksia – Bashkimi
Rilindja – Sharri

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv