Sport

LIGA E DYTË: Rezultatet dhe renditja tabelare nga ndeshjet e javës së parë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Ka startuar këtë vikend edhe Liga e Dytë unike në futbollin kosovar, teksa janë regjistruar rezultate kryesisht të pritura, raporton Gazetasheshi.com.

Favoritët e kanë nisur me fitore këtë edicion dhe kanë bindur me rezultatet.

Fushë Kosova ka triumfuar bindshëm përballë Galaksisë, njësoj sikurse kanë bërë edhe Kika e Bashkimi nga Koretini.

Më poshtë ua sjellim rezultatet dhe renditjen tabelare pas ndeshjeve të javës së parë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv