Sport

Liga e Dytë: Këto janë rezultatet dhe tabela pas xhiros së gjashtë

Sot janë zhvilluar pesë ndeshje në kuadër të xhiros së gjashtë në Ligën e Dytë.

Vjosa ka arritur fitore të madhe ndaj Kosova VR, me rezultat 1-0, shkruan Gazeta Olle.

Skuadra nga Shtimja tashmë kryeson e vetme në tabelë me 15 pikë.

KEK-u në anën tjetër, nuk ka arritur më shumë se një barazim 1-1 ndaj Beharit në shtëpi.

Shkëndija ka shënuar fitoren më të thellë në këtë xhiro, pasi mposhti Gjakovën 0-4 në udhëtim, dhe tani pozicionohet në vendin e dytë në tabelë.

Rezultatet e plota:

E marte:

Dardania 1-1 Prizreni
Dardanët 1-1 Rilindja 1974
E mërkure:
Vjosa 1-0 Kosova VR
Bashkimi 1-1 Sharri
Gjakova 0-4 Shkëndija
Kek-u 1-1 Behari
Minatori 2-3 Lepenci
Rilindja – Vëllazëria (Ndeshja nuk është zhvilluar)

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit