Lajme

Liburn Aliu tregon përse anuloi dy tenderët milionësh

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka bërë të ditur se sot gjatë ditës ka marrë dy vendime të rëndësishme.

Ai ka treguar se ka anuluar tenderin 44 milionësh për mirëmbajtjen e rrugëve.

Si dhe kanë anuluar privatizimin e shërbimit të Patentë Shoferëve.

“Të dyja këto vendime janë marrë duke pasur parasysh interesin publik dhe përmirësimin e shërbimeve ndaj qytetarëve. Po ashtu, së shpejti do ta riaktivizojmë E-testimin për ta rregulluar mbarëvajtjen e testimit për patentë shoferë, duke shmangur kështu keqpërdorimin”.

Postime të ngjajshme
Lajme

Kjo është gjendja në sallën “1 Tetori” sot

Lajme

E quajtën idiot, reagon sërish i riu që u pa me pankartën në marshin për Palestinën

Lajme

Milaim Zeka: Tomë Gashi e rrah gruan e tij

Lajme

Moti në Kosovë – parashikimi për pesë ditët e ardhshme