Sport

Lewandowski shkëlqen, Bayern rikthehet te fitorja

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Bayern Munich është rikthyer te fitorja, pas barazimit të befasishëm ndaj Hertha Berlin javën e kaluar.

‘Bavarezët’ kanë mposhtur bindshëm 3-0 Schalken si mysafir.

Het-triku i Robert Lewandowskit vulosi gjithçka në këtë sfidë.

Polaku shënoi në minutat 20’ 50’ dhe 75’, duke konfirmuar se është ende në formë.

Ekipi i Niko Kovac pas dy ndeshjeve tubon katër pikë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv