Sport

Lewandowski mposht Jorginhon dhe Messin për çmimin ‘Golden Player’

Robert Lewandowski e ka fituar çmimin ‘Golde Player’ (Lojtari i Artë) për vitin 2021, që jepet nga Tuttosport.

Sulmuesi polak po dhuron spektakël edhe në këtë edicion me Bayern Munichun, derisa në sezonin e kaluar ishte edhe më magjik.

Kështu, Tuttsporti ka vendosur që Lewandowski të fitojë çmimin e ‘Lojtarit të Artë’ duke mposhtur Jorginhon dhe Lionel Messin.

Polaku në edicionin e kaluar shënoi mbi 50 gola dhe ky çmimi natyrisht se u rezervua për të.

Ai po ashtu është edhe në garë për Topin e Artë, por që ka një konkurrencë edhe më të ashpër.

Related posts
Sport

Formacionet zyrtare: Roma – Inter

Sport

Broja thyen një tjetër rekord në Premier Ligë pas golit të shënuar

Sport

Eskalon debati mes Xhevdet Pozharit e Shpëtim Deskut: ‘Me pas qenë te unë ishim nda ndryshe’

Sport

ARMANDO BROJA i pandalshëm: Sulmuesi shqiptar shënon gol të bukur në Premierligë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *