Sport

Lëvizje befasuese e Benjamin Kolollit, transferohet te kjo skuader

Ish-futbollisti i Lausanne dhe Zurichut, Benjamin Kololli do të luajë në Japoni gjatë dy viteve të ardhshme.

Futbollisti i Kosovës ka nënshkruar me Shimizu S-Pulse në divizionin e parë të Kampionatit Japonez të futbollit.

Lajmi është konfirmuar nga David Barras, menaxher i komunikimit i Ligës Zvicerane të Futbollit.

Kololli është aktivizuar te Zurich në tri vitet e fundit.

Ai gjithashtu më parë ka luajtur te Sioni, Le Monti, Bienne, Young Boys dhe Lausanne.

Postime të ngjajshme
Sport

Ballkani ‘befasohet’ në Turqi, takohet me drejtuesit e klubit të njohur

Sport

Gjilani konfirmon dy miqësoret e radhës

Sport

Dorëzohet Mourinho, e gjenë zëvendësuesin e Xhakës

Sport

Prishtina – Llapi: Mësohet data e zhvillimit të Superkupës së Kosovës