Sport

Leonardo flet për të ardhmen e dy yjeve, Neymar dhe Mbappe

Drejtori sportiv i Paris Saint-Germain, Leonardo këmbëngul se klubi i tij nuk do të nxitojë për të nënshkruar një kontratë të re me Neymarit, ndërsa ka folur edhe për të ardhmen e Kylian Mbappe.

Marrëveshja aktuale e brazilianit skadon në qershor 2022, që do të thotë se ai do të ishte i lirë të largohej në një transferim falas verën e ardhshme nëse PSG nuk arrin të arrijë një marrëveshje të re.

Megjithatë, përkundër raporteve të fundit se Barcelona mund të përpiqet të sjellë në shtëpi ish-yllin e tyre, Leonardo nuk shqetësohet për mundësinë e humbjes së yllit të tyre.

“Ne nuk po ngutemi. Askush nuk po vrapon pas nesh, ne jemi vërtet të qetë, kemi raporte shumë të mira dhe të sinqerta. Të gjithë e dinë qëllimin tonë”, ka thënë Leonardo për Canal +, kur u pyet për të ardhmen e Neymarit.

Drejtori sportiv i klubit francez ka folur edhe për të ardhmen e yllit tjetër të ekipit, Mbappe.

“Gjithçka është e qartë, ne e dimë situatën e Kylian, ai e di se çfarë mendojmë, nuk ka asgjë më shumë se kaq. Ai ka ende një vit në kontratë, vendimi i tij do të vijë”.

“Ne jemi përgjithësisht optimistë për një marrëveshje të re. Ne nuk kemi as një arsye për të mos qenë optimistë për të ardhmen. Unë kërkoj edhe një herë për përqendrim total”, përfundoi drejtori i PSG-së.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita i dërgon urime Malishevës dhe Ulpianës

Sport

Kjo do të jetë përballja e zjarrtë e “Play-off”-it për inkuadrim në Superligë

Sport

Këto dy skuadra bien nga Liga e Parë

Sport

Liga e Parë: Këto dy skuadra përmbyllin sezonin fantastik me inkuadrim në Superligë, ndërsa këto janë dy skuadrat që bien