Lajme

Leonardo DiCaprio vazhdon të jetë zë i fuqishëm për mbrojtjen e lumit ‘Vjosa’

Ylli i Hollywoodit, Leonardo DiCaprio, ka qenë një nga personazhet më të zëshme në lidhje me mbrojtjen e lumit, “Vjosa”.

Meqenëse tash e sa kohë lufton për çështjet e ambientit dhe ruajtjen e ekosistemit botëror, ai edhe kësaj radhe ka bërë një reagim në rrjete sociale përmes të cilit theksoi se aktivistët kanë punuar pothuajse për një dekadë që të mbrojnë këtë lum.

“Aktivistët me Blue Heart Rivers kanë punuar për të mbrojtur Vjosën për një dekadë dhe përpjekjet e tyre kanë fituar mbështetje globale. Nëse Vjosa do të bëhej park kombëtar, ajo do ta mbronte përgjithmonë nga kërkimet e naftës dhe digat aty pranë, ndër të tjera”.

Related posts
Lajme

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka komentuar deklaratën ironizuese të Shpend Ahmetit, në lidhje me borën

Lajme

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

Lajme

Kjo është bomba 907 kg që u gjet sonte në Merdare

Lajme

Grushte, shqelma e kapje për flokë: Bëhen “llom” mes vete dy femra në Fushë Kosovë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *