Sport

Lëndohet ylli i Kosovës, në dyshim për ndeshjet e muajit nëntor

Futbollisti i Kosovës, Zymer Bytyqi e ka pësuar një lëndim në ndeshjen kampionale të Konyasporit ndaj Goztepes.

Bytyqi u lëndua ende pa përfunduar pjesa e parë dhe u detyrua ta linte fushën e lojës. Kështu, Bytyqi rrezikon pjesëmarrjen në ndeshjet e Kosovës të këtij muaji.

Ai është pjesë e grumbullimit dhe në rast që lëndimi është më i rëndë, nuk do të jetë në gjendje ta ndihmojë Kosovën.

‘Dardanët’ do të luajnë me Jordaninë ndeshje miqësore, kurse me Greqinë në ndeshjen e fundit kualifikuese për Kampionatin Botëror.

Related posts
Sport

Ky pritet të jetë kundërshtari i radhës i Furyt

Sport

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Barcelona

Sport

Një turne i madh do të mbahet këtë muaj në kryeqytet – këto janë detajet

Sport

Ramos tregon cili është futbollisti më i afërt i tij, e kosnideron si vëlla

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *