Sport

Lëndohet rënd Viktor Kuka, dërgohet në spital për analiza të hollësishme

Lajm i keq ka ardhur për Feronikelin.

Një prej më të mirëve në fushën e lojës sot ndaj Drenicës, Viktor Kuka, pësoi një lëndim të rëndë dhe menjëherë u largua nga fusha dhe u dërgua në spital për analizë të hollësishme.

Mbrojtësi prishtinas ka pësuar një dëmtim në shpinë pas një dueli të fortë.

Ai ka marrë medikamentet e duhura për të lehtësuar dhimbjen, derisa nesër do të bëjë edhe rezonancën.

“Aktualisht kam dhimbje të mëdha në shpinë. Kam marrë medikamentet për lehtësimin e dhimbjes, e cila është e madhe”, deklaroi Kuka për Gazetën Olle.

“Nesër do të bëjë edhe rezonancën dhe pastaj do të kuptojmë më mirë gjendjen e shpinës”, shtoi Kuka.

Ai shprehu keqardhje që nuk arriti t’iu ndihmojë shokëve të skuadrës deri në fund të takimit.

Postime të ngjajshme
Sport

Mirlind Daku tregon tifozin e tij më special

Sport

Një shqiptar pritet të startojë sot në ndeshjen Celtic – Milan

Sport

Portieri i Kombëtares së Kosovës, Bledar Hajdini po stërvitet me skuadrën finlandeze

Sport

Lista e golashënuesëve më të mirë pas javës së shtatë