Sport

Lejohen tifozët, por vetëm me test anti-COVID-19

Liga më e fortë në botë në basketboll, NBA u ka dërguar një letër informuese të gjitha skuadrave të NBA-së, për mënyrën se si do të nisë sezoni i ri 2020-2021, që këtë herë do të zhvillohet si zakonisht dhe jo me sistem grumbullimi, siç u mbyll sezoni i fundit.

Në këtë atë letër, NBA sqaron skuadrat se mund të lejohen tifozët të vijnë në stadium dhe numri i tyre do të jetë në varësi të kapacitetit të stadiumit (15-20 deri 50% të kapacitetit).

Distanca e tyre nga fusha do të jetë të paktën 30 hapa larg. Tifozët që dëshirojnë të vijnë në stadium duhet të kenë kryer një test anti-Covid të paktën 48 orë para ndeshjes.

Jo vetëm kaq, por ata duhet të kryejnë një test të shpejtë ditën e ndeshjes. Natyrisht që fansat do të mbajnë maskë në stadium dhe do të ruajnë distancimin social.

Postime të ngjajshme
Sport

Tifozët anglezë u rikthyen mbrëmë në stadium pas më shumë se tetë muajsh

Sport

Drita superfavorite, bastoren nuk e bëjnë hesap Llapin

Sport

Ja cila është skuadra e vetme që i ka fituar 5 ndeshjet e grupeve të Champions-it këtë sezon

Sport

Rrëfimi special i shqiptarit që takoi Maradonën