Sport

Leicester City – Manchester City, formacionet zyrtare të Superkupës së Anglisë

Sot me fillim nga ora 18:15, do të zhvillohet ndeshja e Superkupës së Anglisë.

Ndeshja do të zhvillohet mes fituesit të Premierligës, Manchester Cityt dhe fituesit të Kupës FA, Leicester Cityt.

Manchester City ishte kampion i sezonit të kaluar në Premierligë, kurse Leicester City e fitoi Kupën e FA duke e mposhtur Chelsean në finale me rezultat 1-0.

Para ndeshjes janë publikuar formacionet zyrtare të dy skuadrave.

Leicester City: Schmeichel, Ricardo, Amartey, Soyuncu, Bertrand, Ndidi, Tielemans, Perez, Maddison, Barnes,Vardy.

Man City : Steffen, Cancelo, Dias, Ake, Mendy, Fernandinho, Gundogan, Palmer, Mahrez, Edozie, Torres.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar