Show BizzSport

Legjenda e futbollit të Kosovës e marton vajzën, shqiptarët dhe kroatët e kallin me vallen e Rugovës

Dasmë për mbamendje në kryeqytetin e Kroacisë, në Zagreb mes shqiptarëve të Kosovës dhe Kroacisë.

Diana, vajza e legjendës së futbollit të Kosovës, Ardian Kozniku, martohet me basketbollistin kroat, Andro Anzulloviç.

Dy familje të lindura me sport, dy emra të mëdhenj të sportit botëror, Ardian Kozniku dhe Drazhen Anzulloviç, bëhen miq.

Ardian Kozniku, ish futbollist dhe Anzulloviç, aktualisht trajner.

“Zemra e babit, Zoti ju bekoftë. Diana Kozniku Anzulloviç & Andro Anzulloviç”, uron Kozniku në profilin e tij në facebook.

Dasmë e rrallë, kënduan e vallëzuan së bashku.

E bukura e kësaj, që e ndezi tërë atmosferën mes kroatëve dhe shqiptarëve, është edhe vallja e Rugovës.

Edhe nusja Diana Kozniku Anzulloviç me dhëndrin Andro, ky i fundit ka luajtur në Zabok tani ka kaluar në Dinamo të Zagrebit, krijuan një atmosferë të rrallë.

Flamuri i Kosovës dhe ai kroat në dasmë, shkëlqim i rrallë, një festë mes dy popujve, e mahnitshme.

https://www.facebook.com/ardian.kozniku.9/videos/326182195828846/

Postime të ngjajshme
LajmeShow Bizz

Nikoll Nikprelaj humb personin më të dashur të familjes

Sport

Eksperti i jep shpresë Eriksenit: Mund të luajë me një kusht

Sport

Astrit Selmani, i pari që e realizon “hat-trick” në Conference Leauge

Sport

“Bombardon” përsëri Muriqi, realizon gol të bukur në miqësore me Lazion