Sport

Legjenda e futbollit gjerman trajneri më i ri i FC Ballkanit

Skuadra nga Superliga e Kosovës, FC Ballkani është bërë me trajner të ri.

IndeksOnline mëson se te skuadra suharekase trajner do të emërohet tekniku gjerman, Thomas Brdaric.

 

46-vjeçari ishte në stolin e skuadrës nga Shqipëria, Vllaznia – aty ku arriti të shpallej kampion i Kupës për sezonin 2020/21.

Brdaric ka një karrierë të madhe si trajner, pasi ka qenë pjesë e skuadrave, si: Union Solingen, Wolfsburg ll, Steinbach, KF Shkëndija, Rot-Weis Erfurt dhe Vllaznia.

Postime të ngjajshme
Sport

Nexhipi flet për transferimet te Ballkani

Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”

Sport

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Xhaka pritet t’i bashkohet Romës