Sport

Legjenda e Brazilit bën parashikimin për Champions League

Ish-futbollisti i Brazilit dhe Milanit, Cafu, ka dhënë një intervistë për “Marca-n”, ku ka folur për sezonin aktual dhe për lojtarët që mbulojnë atë që ishte roli i tij.

Legjenda e Brazilit ka bërë edhe një parashikim për Champions League.

Mbrojtësit e krahut – “Mbrojtësi i djathtë më i mirë? Më pëlqejnë dy, Hakimi dhe Carvajal, më pas është edhe Alexander Arnold. Besoj se roli i mbrotësit të krahut ka ndryshuar tani dhe më pëlqen që dalin më shpesh në sulm. Më parë nuk e bënim kaq shumë, por tani kanë një rol shumë të rëndësishëm”.

Champions – “PSG është skuadra favorite për të fituar. Kanë lojtarë vendimtarë në çdo pozicion. Dhe i mungon akoma Sergio Ramos, që do të jetë thelbësor kur të rikuperojë”, ka thënë Cafu.

Related posts
Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Sport

Futbollisti i Dritës pritet të operohet, luajti 60 minuta me dorë të thyer ndaj Prishtinës

Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *