LajmeSport

Legjenda Davor Shuker kujton ditën e pranimit të Kosovës në UEFA

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Legjenda e futbollit kroat dhe atij botëror Davor Shuker me anë të një postimi në rrjetet sociale ka kujtuar ditèn e pranimit të Kosovës në UEFA, shkruan BlicMedia.

Ish futbollisti i Real Madridit ka postuar një foto me Legjenden Fadil Vokrri dhe Michel Platini.

Zyrtarisht njohja e Kosovës në UEFA.
Së bashku me dy shokët e mi të mëdhenjë, të ndjerin Fadil Vokrri dhe Michel Platini në, Federatën Evropiane të Futbollit, ka shkruajtur legjenda Davor Shuker.

Davor Shuker ishte ndër më meritorët për pranimin e Kosovës në FIFA dhe UEFA. /BlicMedia.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat