Sport

Leeds 0:0 Arsenal: Paraqitje e mirë e Xhakës, notat e lojtarëve

Është mbyllur ndeshja mes Leeds Unitedit dhe Arsenalit në kuadër të kampionatit elitar anglez, Premierligë, shkruan “Zeri.info”

Leeds Unitedi ka qenë nikoqir i Arsenalit të Mikel Artetës në kuadër të javës së nëntë në Premierligë.

Ndeshja që u zhvillua në “Elland Road” u mbyll me rezultat 0:0.

Lojtari që u vlerësua me notën më të lartë te “Topçinjtë” ishte “gardiani” i portës, Leno që mori notën 7.7.

Granit Xhaka mori notën 6.7, kurse Pepe që u ndëshkua me karton të kuq u vlerësua me notën 6.0 në këtë duel.

Me këtë barazim, Arsenali ngritet në vendin e 13-të në tabelë me 13 pikë, kurse Leeds Unitedi mbetet në vendin e 14-t me 11 sosh. /Zeri.info

Postime të ngjajshme
Sport

Intervistë ekskluzive me yllin e skuadrës së Arbërisë

Sport

Diplomati serb frikësohet nga lista e publikuar e kabinetit të presidentit të ardhshëm të SHBA’së, Joe Biden

Sport

SUPERLIGA LIVE: Llapi – Prishtina & Trepça ’89 – Besa

Sport

Feronikeli pretendon se FFK-ja në krye me Agim Ademin po i favorizon ekipet e Gjilanit