Leart Paqarada realizon një super gol për skuadrën e tij gjermane St.Pauli

Mbrojtësi kosovar, Leart Paqarada, sot (e shtunë) është duke luajtur nga minuta e parë me skuadrën e tij St. Pauli, raporton Zeri.info.

Ai u regjistrua në listën e golashënuesve pasi shënoi një gol të bukur nga distanca në minutën 22-të për rezultatin 3-0 në ndeshjen kundër skuadrës Wurzburger Kickers.

St Pauli gjendet në pozitën e gjashtë në Bundesligën 2 gjermane duke i grumbulluar 44 pikë dhe është gjashtë pikë larg pozitës që e dërgon në Bundesligë.

Për Paqaradën ky është goli i tij i parë në këtë stinor në Bundesliga 2.

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s