Lajme

LDK e shkarkoi nga të gjitha funksionet, deklarohet Haxhi Avdyli

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli është shkarkuar nga të gjitha funksionet e këtij subjekti politk në Prizren.

Ai së bashku me anëtarët e Kryesisë, Arsim Berisha, Artan Hoxha dhe kryetari i nëndegës së LDK-së në Landovicë, Fadil Berisha, janë shkarkuar nga LDK.

Ndërsa në një përgjigje, Avdyli tha se lajmin e ka marrë vesh nga mediat.

“Unë nuk jam tu marrë pjesë prej pranverës në mbledhjet e kryesisë së LDK-së, nuk ndihem i befasuar, nuk ndihem i prekur nga kjo”, tha ai.

“Normalisht kjo politika e diferencimeve të Isa Mustafës e cila si duket i ka mbetur nga koha e ish-jugosllavisë ku ka sundu një parti si partia komuniste dhe anëtar i së cilës ka qenë Isa Mustaf si një funksionar i lartë”, shtoi tutje ai.

Postime të ngjajshme
Lajme

Nga këto komuna janë rastet e reja me koronavirus

Lajme

Këto janë rastet e reja me Covid-19

Lajme

Enver Hasani tregon skenarët në rast mos certifikimit të Kurtit: Mund të bëhet kryeministër, por pastaj ndodhë kjo

Lajme

Ky është kandidati i PDK-së që nuk mund të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit