Sport

Lazio e publikon listën për Ligën e Evropës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Lazio i ka ftuar Valon Berishën e Kosovës dhe Thomas Strakoshën e Shqipërisë në listën e futbollistëve me të cilët do të garojë në Ligën e Evropës, por jo edhe mbrojtësin shqiptar të Danimarkës, Riza Durimishin.

Përvec Durmishit, jashtë listës ka mbetur edhe Jordan Lukaku, vëllai i Romelu Lukakut të Interit.

Kjo nuk është befasi pasi Lazios ka tentuar t’i shesë Durimishin dhe Lukakun gjatë kësaj vere.

Ndërkohë, blerjet e reja, Manuel Lazzarri, Denis Vavro, Jony Rodriguez dhe Bobby Adekanye, janë ftuar të gjithë.

Lista e plotë e të ftuarave: Guerrieri, Proto, Strakosha; Acerbi, Armini, Bastos, Lazzari, Lulic, Patric, Radu, Luiz Felipe, Vavro; Berisha, Cataldi, Correa, Jony, Lucas, Luis Alberto, Marusic, Milinkovic, Parolo; Adekanye, Caicedo, Immobile

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv